Zdjęcie
06-11-2008

Open Days w Katowicach - konferencja "Regiony Wiedzy"

W Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się 5 listopada konferencja będąca kontynuacją Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (Open Days) zorganizowanego w ubiegłym miesiącu w Brukseli

Otwierając spotkanie, wicemarszałek Zbyszek Zaborowski wyjaśnił cel organizowania tego typu konferencji: Dzisiejsza konferencja jest przedłużeniem Open Days, gdyż Komitet Regionów i Komisja Europejska – instytucje będące głównymi organizatorami Dni Otwartych – postanowiły, by to wydarzenie dotarło również do tych, którzy nie mogli przyjechać do Brukseli.

Dyrektor Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli Magdalena Chawuła szczegółowo opowiedziała o uczestnictwie Województwa Śląskiego w Open Days oraz o organizacyjnym aspekcie tego przedsięwzięcia, zachęcając tym samym wszystkich zainteresowanych do współpracy w przyszłym roku.

Ponieważ podczas tegorocznej edycji Open Days Województwo Śląskie organizowało warsztaty dotyczące innowacyjności, również wczorajsze spotkanie skupiło się na tej tematyce. Przybliżono szczegóły Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego, Systemu Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej (SEKAP), Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Siódmego Programu Ramowego (7PR) Unii Europejskiej na rzecz rozwoju technologicznego.

Konferencja „Regiony Wiedzy” stanowi część europejskiej debaty publicznej mającej na celu oddziaływanie na społeczną świadomość innowacyjności – ma szczególne znaczenie w kontekście ogłoszenia roku 2009 Europejskim Rokiem Twórczości i Innowacyjności.

Źródło: BRWŚ

Prezentacje z konferencji można pobrać poniżej.


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl