Zdjęcie
14-05-2009

Święto Alei Tervueren 2009

10 maja słynna brukselska aleja świętowała swoje 112. urodziny

Jak zwykle urodzinowych gości było co niemiara. Na zamkniętym dla ruchu samochodowego Rondzie gen. Montgomery'ego i na pobliskich arteriach zgromadziło się wiele stoisk promocyjnych, gastronomicznych i targowych z niemal całego świata. Nie zabrakło imprez towarzyszących, m.in. atrakcji dla miłośników sztuki: malarstwa, muzyki, tańca. Tradycyjnie najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych.

Jubileusz Alei Tervueren stał się doroczną okazją dla Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli do zaprezentowania naszego regionu mieszkańcom belgijskiej stolicy i turystom. Tradycyjnie promowaliśmy ofertę turystyczną województwa śląskiego, zachęcaliśmy do poznania Szlaku Zabytków Techniki, oferowaliśmy materiały promocyjne: mapy, foldery, przewodniki i drobne gadżety reklamowe. Nieodmiennie turyści chwalili polskie wędliny, sery i słodycze. Przed zbliżającym się sezonem turystycznym wiele osób odwiedzających nasze stoisko poszukiwało praktycznych informacji o województwie śląskim, pytało o połączenia lotnicze, hotele.

Oprócz województwa śląskiego na dorocznym święcie Alei Tervueren promował się Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Brukseli, a swoje walory prezentowały również regiony: Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Opolskie, Zachodniopomorskie i Podlaskie.

Źródło: BRWS

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl