Zdjęcie
09-12-2010

Drugie Dni Śląskie w Brukseli

Drugie Dni Śląskie w Brukseli dobiegają końca. Wokół wystawy fotografii prezentujących starania Katowic do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, odbyła się seria wydarzeń promujących Województwo Śląskie 

2 grudnia w siedzibie Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli odbyło się uroczyste otwarcie Dni Śląskich - biesiada barbórkowa. Niestety, pogoda pokrzyżowała nasze plany i pan Marek Szołtysek nie zdołał dotrzeć do Brukseli - z powodu złych warunków atmosferycznych w Polsce i Belgii samolot nie doleciał. Aby nie rozczarować zaproszonych gości, w dzień Barbórki nagraliśmy film - specjalne przesłanie pana Szołtyska dla wszystkich, którzy przybyli świętować z nami Barbórkę. W scenerii katowickiego Nikiszowca i typowej śląskiej kuchni, pan Szołtysek zaprezentował próbkę śląskich zabaw i zwyczajów. Film dostępny jest w serwisie youtube.com. Aby go obejrzyć, kliknij TUTAJ.

6 grudnia miało miejsce drugie wydarzenie Dni Śląskich - projekcja filmu „Zgorszenie publiczne", którego akcja toczy się w śląskim familoku Fytel. Gościem honorowym seansu był reżyser, pan Maciej Prykowski, który po projekcji odpowiadał na pytania publiczności. Film zyskał bardzo duże uznanie przybyłych gości, zarówno Polaków jak i obcokrajowców. Wszyscy docenili śląskie poczucie humoru i dobrze się bawili. 


8 grudnia odbyło się zakończenie tegorocznego cyklu eventów promujących Śląsk. Była to prezentacja Katowic - miasta kandydującego do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Katowice są już w drugim etapie konkursu, rywalizują teraz z Warszawą, Gdańskiem, Lublinem i Wrocławiem. Wyniki poznamy w lipcu 2011 roku. Rzecznik prasowy Biura ESK, pan Mirosław Rusecki, przedstawił koncepcję promocji Katowic i wyjaśnił, skąd wzięła się idea „Miasta Ogrodów". Mieliśmy również okazję podziwiać unikalny egzemplarz wniosku uzasadniającego kandydaturę Katowic.

 

źródło: BRWSTematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl