Zdjęcie
23-05-2011

SUNFLOWER 2016

Instalacja SUNFLOWER 2016, promująca starania Katowic do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, "zakwitła" dziś w nocy pod Parlamentem Europejskim.Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!!!

W dniach 23-29 maja 2011, przed Parlamentem Europejskim w Brukseli, można zobaczyć ekspozycję Sunflowers 2016. Wystawa jest zorganizowana dzięki współpracy Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli, Biura ESK Katowice 2016 oraz biura posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Marcinkiewicza.

Ogłoszenie wyników konkursu do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 już w lipcu! Miasta kandydujące nie zaprzestają starań. W przypadku Katowic, starania te wykraczają poza szczebel lokalny. Po prezentacji na Dniach Śląskich, przyszła kolej na działania na znacznie większą skalę. Tym razem, wystawę zobaczyć będą mogli wszyscy przechodzący w okolicach Parlamentu Europejskiego, a dzięki temu szeroka publiczność będzie miała okazję zapoznać się z działaniami Katowic.  

Symbolem kandydatury Katowic do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury jest słonecznik - najbardziej słoneczny wśród wszystkich kwiatów. Oddaje to, co w programie „Miasto Ogrodów" ważne: rozwój społeczności, myślenie proekologiczne, a także skondensowanie pozytywnej energii. Logo Katowic w staraniach o tytuł to serce, którego podstawa symbolizuje przemysłową przeszłość, natomiast wielobarwna góra, to rozkwit miasta. 
Instalacja stworzona przez Agatę Norek, łąka fluorescencyjnych słoneczników, łączy obydwa motywy przewodnie.

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl