Zdjęcie
09-12-2011

Dni Śląskie w Brukseli po raz trzeci!

Dni Śląskie zorganizowane zostały już po raz trzeci. To największe wydarzenie przygotowywane przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli, które ma na celu promocję walorów artystycznych i kulturowych Regionu

W tegorocznej edycji, planowanej w konsultacji z Instytucją Kultury Ars Cameralis Superioris, odbyły się: 

Dnia 6 grudnia - Koncert zespołu jazzowego „Maciej Obara Quartet". Maciej Obara uznawany jest za jednego z najzdolniejszych młodych twórców polskiej muzyki improwizowanej. Współpracował z amerykańskim saksofonistą Antoine Roneyem i Tomaszem Stańko w jego zespołach New Balladyna Quartet i Special Project. Brukselskiej publiczności zaprezentował swoją najnowszą płytę „Equilibrium" oraz  utwory dedykowane pamięci Krzysztofa Komedy. 

Dnia 8 grudnia - projekcja filmu Lecha Majewskiego „Angelus", której towarzyszyła wystawa kadrów z filmu organizowana we współpracy z Instytucją Filmową Silesia Film. Dodatkowo tłem dla Dni Śląskich była wystawa zdjęć z konkursu „Wiki lubi zabytki" współorganizowanego przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

Dni Śląskie w Brukseli to ważny punkt w kalendarzu, szczególnie w roku Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, kiedy oczy wszystkich zwrócone są na nasz kraj. Wydarzenie, które bez wątpienia, miało wymiar ponadregionalny ze względu na historię i tradycję Śląska oraz jego wielokulturowość, zostało objęte patronatem honorowym Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, jak i patronatem medialnym Gazety Wyborczej, Polskiego Radia Katowice oraz TVP Katowice.

W obchodach Dni Śląskich udział wziął Członek Zarządu Województwa Śląskiego - Jerzy Gorzelik oraz grupa radnych i przedstawicieli Urzedu Marszałkowskiego, którzy w tym czasie uczestniczyli w wizycie studyjnej organizowanej przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego. Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl