Zdjęcie
05-12-2011

Wystawa "Pejzaże Polskie"

W dniu 1 grudnia br. w siedzibie Konsulatu RP w Brukseli odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac malarza z Województwa Śląskiego - Adama Śmietany

Wystawa została zorganizowana przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli oraz Konsulat RP w Brukseli. Patronat honorowy nad wystawą objęli Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Stałe Przedstawicielstwo RP w Brukseli, prof. Adam Gierek - poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Uszok -  Prezydent Katowic, Kazimierz Górski – Prezydent Sosnowca, Longin Komołowski – Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Vincent de Wolf – burmistrz dzielnicy Etterbeek oraz Bernard de Marcken de Merken – radny dzielnicy Etterbeek ds. Europejskich. Patronat medialny nad wystawą objął Portal Katowicki.

Adam Śmietana jest przedstawicielem zagłębiowskiej grupy artystów – nieprofesjonalistów, członkiem sekcji plastycznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Zajmuje się malarstwem pejzażowym. Jest pod urokiem polskiej wsi. Kapliczki, młyny i wiekowe dworki są motywem często pojawiającym się w jego obrazach. Maluje w kilku technikach : olejem, pastelem i akwarelą.

Wystawa prac Adama Śmietany jest wydarzeniem towarzyszącym Dniom Śląskim, które po raz trzeci są organizowane przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli. Wydarzenie to, które nabrało cyklicznego charakteru, ma na celu promocję walorów artystycznych i kulturowych Województwa Śląskiego. W tegorocznej edycji będzie koncert zespołu Macieja Obary oraz dzieło Lecha Majewskiego- Angelus. Prace malarza można zobaczyć w siedzibie Konsulatu w dniach 1-18 grudnia br.

 

 

Źródło: BRWS

 

 

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl