Zdjęcie
03-07-2012

Energia na obszarach wiejskich

19 czerwca br. w Brukseli, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, odbyła się konferencja "Sustainable Energy Strategies in rural and mountain communities"

Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) we współpracy z Biurem Regionalnym Województwa Śląskiego, Stowarzyszeniem RURENER oraz stowarzyszeniem Euromontana zorganizowało w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2012  seminarium pt „Energy solutions in rural and mountain areas”.

Spotkanie odbyło  się w Przedstawicielstwie Szkocji w Brukseli, w dniu 19 czerwca br. Już po raz drugi, Biuro współpracowało  z Forum Rozwoju Efektywnej Energii przy organizacji seminarium w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Celem seminarium była wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w rozwoju nowych technologii energetycznych oraz wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejsko-górskich. Podczas spotkania zostały omówione kwestie dotyczące finansowania nowych technologii na obszarach wiejsko-górskich, wielopoziomowe zarządzanie energią na obszarach rolnych oraz Promocja ekologicznych rozwiązań.

Dobre praktyki oraz rozwiązania w zakresie zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich w Województwie Śląskim zaprezentowała Julia Stekla z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Grodźcu Śląskim.

 

 

Źródło: BRWS

 

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl