Zdjęcie
21-11-2012

Comenius Info Day

Jak dołączyć do Programu Comenius i jakie możliwości stwarza on szkołom - dowiedzieli się uczestnicy konferencji szkoleniowej zorganizowanej w Katowicach. W Sali Sejmu Śląskiego odbył się Dzień Informacyjny Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie"

Konferencję otworzył Jerzy Gorzelik, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Tadeusz Żesławski, Śląski Wicekurator Oświaty. Udział w konferencji wziął także przewodniczący Sejmiku Andrzej Gościniak.


„Warunkiem europejskiej edukacji jest europejskie wychowanie. Projekty Comeniusa są odpowiedzią na wyzwania nowoczesnego nauczania oraz formą dotykania żywej tkanki kulturowej. Cieszę się, że instytucje oświatowe województwa śląskiego przodują w realizacji programu. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do jeszcze większego zintensyfikowania współpracy międzynarodowej" - powiedział Jerzy Gorzelik, otwierając konferencję.


Wydarzeniu towarzyszyły targi w westybulu Gmachu Sejmu Śląskiego, podczas których zaprezentowały się szkoły uczestniczące już w projektach Comeniusa.


Organizatorami wydarzenia są: Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli, Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskie Kuratorium Oświaty oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.


Celem programu europejskiego „Uczenie się przez całe życie" („Lifelong Learning Programme") jest rozwój różnych form uczenia się przez całe życie poprzez wspieranie współpracy między systemami edukacji i szkoleń w krajach uczestniczących. Program ma się przyczynić do podnoszenia jakości i zwiększenia atrakcyjności szkolnictwa i kształcenia zawodowego w Europie.


Program „Uczenie się przez całe życie" jest adresowany do osób i instytucji zaangażowanych w edukację od przedszkoli po szkoły średnie. Uczniowie, nauczyciele i całe społeczności szkolne mają możliwość ścisłej współpracy z partnerami z innych krajów uczestniczących w programie.


Województwo śląskie najaktywniej w Polsce uczestniczy w programie - projekty szkół z regionu stanowią co roku około 20% realizowanych w kraju. Niemniej jednak ważne jest regularne informowanie o założeniach Comeniusa oraz zachęcanie szkół i przedszkoli z województwa śląskiego do uczestnictwa w projektach.źródło: UMWŚ

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl