Zdjęcie
05-12-2012

Śląska Kultura w sercu Europy czyli IV Dni Śląskie w Brukseli

Grudzień 2012 roku jest podwójnie wyjątkowy. Nie tylko Biuro Regionalne Województwa Śląskiego obchodzi swoje dziesięciolecie pracy, ale także, i to już po raz czwarty, obchodzone będą Dni Śląskie w Brukseli. Jest to wydarzenie cykliczne, wpisane w europejski kalendarz, które ma na celu promocję walorów kulturalnych i artystycznych naszego województwa.

Tegoroczne Dni Śląskie otworzyli Przewodniczący Jerzy Buzek oraz Dyrektor Biura Magdalena Chawuła-Kosuri, z kolei Ambasador RP w Królestwie Belgii dokonał inauguracji Klubu Sympatyków Śląskiego. Główną atrakcją wieczoru było widowisko artystyczne pn. Tryptyk Górniczo-Hutniczy jedynego w swoim rodzaju, amatorskiego zespołu SZPAS, złożonego z urzędników Siemianowic Śląskich, dzięki któremu będziemy mogli poczuć atmosferę prawdziwej Śląskiej Barbórki. Wydarzeniu, które odbyło się 5 grudnia, towarzyszyła wystawa zdjęć autorstwa : Jerzy Koenigshaus i Agnieszka Wróblewska pt. Superbohaterowie.

W drugim dniu obchodów (tj. 12 grudnia), brukselska publiczność będzie miała okazję zobaczyć nagrodzony na Festiwalach Filmowych w Gdyni i Cottbus, najnowszy film Leszka Dawida „Jesteś Bogiem”. Tłem do Belgijskiej premiery, będzie wystawa zdjęć z filmu zorganizowana przy współpracy z Instytucją Filmową Silesia Film.

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Załącznik Folder [779kB]

Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl