Zdjęcie
25-11-2013

Już JUTRO kolejne Dni Śląskie w Brukseli!

Malowniczy Angelus, najsłynniejszy ślązok - Marek Szołtysek, nowoczesne aranżacje tradycji barbórkowych w wykonaniu zespołu SZPAS, niesamowity Maciej Obara Quartet, dzieła Leszka Dawida, Maćka Prykowskiego i wielu innych. To wszystko już było. W Brukseli. Przepięknym mieście. W samym sercu Europy. W grudniu. W trakcie DNI ŚLĄSKICH.

Dni Śląskie, organizowane przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego, to wydarzenie wpisane już w Europejski kalendarz, które z każdym rokiem zdobywa sobie kolejnych sympatyków. Tegoroczna edycja rozpocznie się już 26 listopada koncertem jazzowym „What a beautifull world" w wykonaniu Lothara Dziwoki z zespołem.

Lothar Dziwoki to nie tylko muzyk jazzowy, ale także aranżer, wokalista, dyrygent jak i wieloletni wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest założycielem zespołu "LOTHARSI" oraz Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej. W trakcie pierwszego dnia obchodów, zaprezentuje przez brukselską publicznością największe standardy jazzowe Luisa Armstronga, George`a Gershwina i in.

Ponadto, Biuro Regionalne zaprasza na film „Piąta pora roku" w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Pokaz filmu, dofinansowanego przez Śląski Fundusz Filmowy, odbędzie się 5 grudnia w Galeriach Królewskich w samym centrum Brukseli. Tłem do V Dni Śląskich będzie również wystawa najlepszych prac cyfrowej fotokreacji nadesłanych na konkurs CYBERFOTO 2013 organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Ekspozycję będzie można oglądać w dniach 9 - 15 grudnia w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Dziennik Zachodni, TVP Katowice oraz Radio Katowice.

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl