Zdjęcie
14-07-2016

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2016 – rejestracja rozpoczęta!

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli informuje, iż rozpoczęte zostały zapisy na Europejski Tydzień Regionów i Miast (dotychczasowe Open Days). Tegoroczna edycja, pod hasłem „Regiony i miasta dla zrównoważonego wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu", odbywać się będzie w dniach 10-13 października 2016 roku w Brukseli.

 

Tematyka ponad 130 konferencji, warsztatów i seminariów koncentrować się będzie na roli regionów i miast w kreowaniu zrównoważonego wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu. Jak co roku, w wydarzeniu współorganizowanym przez Komisję Europejską, Europejski Komitet Regionów oraz 187 regionów i miast współpracujących ze sobą w ramach 22 konglomeratów, weźmie udział kilka tysięcy przedstawicieli regionów i miast, instytucji unijnych, uczelni i ośrodków badawczych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych
i innych podmiotów.

Aby wziąć udział w wydarzeniach Europejskiego Tygodnia należy zarejestrować się na stronie:http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2016/reg_frame.cfm.
W odróżnieniu od lat poprzednich, w tym roku nie będzie możliwości rejestracji na miejscu
w Brukseli oraz konieczne będzie potwierdzenie uczestnictwa on-line do dnia 26 września. Dlatego też, zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji, ponieważ w związku z dużym zainteresowaniem poszczególnymi konferencjami i warsztatami wolne miejsca mogą wyczerpać się dużo wcześniej. Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, jednak organizatorzy nie pokrywają kosztów przelotu i pobytu w Brukseli.

Województwo Śląskie podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2016

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli zaprasza do udziału w warsztacie organizowanym w ramach konsorcjum, w skład którego wchodzą Prowincja Liège, Brabancja Walońska (Belgia), Departament Żyrondy (Francja), Miasta Essen i Bielefeld, powiat Lippe (Niemcy) oraz Region Hradec Králové (Czechy) pn. „Zrównoważone rozwiązania w obszarze gospodarki obiegowej w nawiązaniu do Strategii Europa2020". Warsztat odbędzie się w dniu 12 października w siedzibie przedstawicielstwa Nadrenii - Północnej Westfalli w godzinach 9:00 - 13:00 (kod warsztatu INV12A64).

Ekspertem z ramienia Województwa Śląskiego będzie dr inż. Jan Bondaruk, Zastępca Dyrektora Naczelnego ds. Inżynierii Środowiska Głównego Instytutu Górnictwa.

Więcej informacji na stronie: http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2016/

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl