Zdjęcie
12-09-2016

Wizyta śląskiej misji medycznej w Paryżu

W dniach 8-9 września 2016 r. w Paryżu przebywała śląska misja medyczna pod egidą Pani Aleksandry Skowronek, Wicemarszałka Woj. Śląskiego.

W programie były następujące wydarzenia:

- konferencja n/t atrakcyjności Województwa Śląskiego na przykładzie sektora medycznego (8 września br. w siedzibie Wydz. Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP)

- polsko-francuskie sympozjum medyczne poświęcone leczeniu nowotworów u kobiet i mężczyzn  (9 września w siedzibie Ambasady RP w Paryżu - w Pałacu Monaco).

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Ambasada RP w Paryżu, Polsko-Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa we Francji, Stowarzyszenie Polskich Lekarzy we Francji, a także Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (poprzez Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Katowicach i Biuro Regionalne Woj. Śląskiego w Brukseli) i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Stronę medyczną Woj. Śląskiego reprezentowały nast. ośrodki:  Centrum Onkologii w Gliwicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Wojewódzkie Centrum Pediatrii „Kubalonka" w Istebnej, Centrum Medyczne „Betamed" w Katowicach oraz Firma „Alterris" w Katowicach.

Dla śląskiej misji szczególne znaczenie miał pierwszy dzień, ponieważ obok konferencji informacyjno-promocyjnej polskie podmioty miały zorganizowane indywidualne spotkania z partnerami francuskimi i wizyty w medycznych ośrodkach paryskich i okolicznych.

W inauguracyjnych wystąpieniach - Dariusz Wiśniewski - Ambasador RP, Hanna Stypułkowska-Goutièrre  - Prezes Izby Polsko-Francuskiej, Aleksandra Skowronek - Wicemarszałek Woj. Śląskiego - podkreślili potrzebę dalszego rozwoju relacji bilateralnych, szczególnie na niwie nauki i gospodarki, zaangażowanie określonych struktur wspierających z obu stron, nawiązywania bezpośrednich kontaktów przez konkretne podmioty z wykorzystaniem administracji regionalnych, a konkretnie - zaangażowania potencjału i atrakcyjności Województwa Śląskiego w wymiarze naukowym, technologicznym, inwestycyjnym i handlowym. W swej prezentacji multimedialnej Andrzej Szteliga - Szef Biura Regionalnego Woj. Śląskiego w Brukseli dodatkowo wskazał na możliwości wykorzystania funduszy unijnych w realizację projektów z partnerami zagranicznymi, a Jacek Woźnikowski - Dyrektor Współpracy Międzynarodowej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach - omówił formy pomocy tej organizacji dla firm krajowych i zagranicznych.

Pani Marszałek Aleksandra Skowronek ponadto odbyła szereg spotkań i rozmów z potencjalnymi inwestorami czy kooperantami francuskimi, zainteresowanymi implantacją w Województwie Śląskim w takich dziedzinach jak: zagospodarowanie niewykorzystanych obiektów post-górniczych, przetwarzanie odpadów przemysłowych, podwykonawstwo dla przemysłu motoryzacyjnego i agd.

W konkluzjach zaproponowano kontynuację współpracy z rozważeniem możliwości zorganizowania w roku przyszłym podobnego wydarzenia w Paryżu w sferze gospodarczej nakierunkowanego na sektor podwykonawstwa związanego z przemysłem samochodowym, natomiast w dziedzinie nauki i ochrony zdrowia organizację w Gliwicach bilateralnego sympozjum naukowego ukierunkowanego na najnowsze technologie w rozpoznawaniu i leczeniu chorób nowotworowych.

 

Źródło: BRWŚ

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl