Zdjęcie
19-01-2017

Noworoczne spotkanie z Arturem Orzechowskim, Ambasadorem RP w Belgii

19 stycznia br. w siedzibie Ambasady RP odbyło się spotkanie przedstawicielstw polskich regionów z Arturem Orzechowski, Ambasadorem RP w Królestwie Belgii.

Spotkanie noworoczne było doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami współpracy pomiędzy Regionami a Ambasadą RP w 2017 roku.

Ambasador zaprosił polskie regiony do współpracy. Podkreślił również, iż wspieranie regionów w Belgii jest dla niego bardzo istotne. Zaznaczył, że płaszczyzna współpracy już się zacieśnia. Wspomniał o zbliżającym się wydarzeniu organizowanym przez Dom Polski Południowej w Brukseli we współpracy z Ambasadą RP, a mianowicie przekazanie prezydencji ze strony Województwa Małopolskiego- Województwu Opolskiemu.

Zachęcił ponadto do wzięcia udziału w organizacji stoiska polskiego podczas marcowych targów turystycznych w Heist-op-den-Berg organizowanych przez VOKA.

W spotkaniu uczestniczyli Agnieszka Paciorek, Konsul RP w Belgii, pracownicy Ambasady RP w Belgii oraz przedstawiciele polskich regionów w Brukseli. Ze strony Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli uczestniczyły: Monika Turek oraz Natalia Matyba.

 

 

Źródło: BRWŚTematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl