Zdjęcie
25-01-2017

Europosłowie ze Śląska nominowani do nagrody dla Europosła Roku!

Jerzy Buzek oraz Jan Olbrycht, Posłowie do Parlamentu Europejskiego z Województwa Śląskiego, otrzymali nominację do nagrody Europosła Roku!

Europosłowie PO Jerzy Buzek oraz Jan Olbrycht otrzymali nominacje do prestiżowej nagrody MEP Awards. Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są co roku przez brukselski miesięcznik The Parliament Magazine dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do Parlamentu Europejskiego. Nagrody przyznawane są w 18 kategoriach. W tym roku popularny magazyn, zarówno przy doborze kategorii jak i podczas ceremonii wręczania nagród, chce zwrócić uwagę na bardziej globalny kontekst polityczny. 

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek, ma szansę na statuetkę w kategorii Energia - pierwszą statuetkę w tej dziedzinie otrzymał w poprzedniej kadencji w 2013 r. Jerzy Buzek jest też laureatem z 2006 r., kiedy jako pierwszy Polak wyróżniony w tym plebiscycie otrzymał nagrodę w kategorii Badania i Technologia.

Jan Olbrycht znalazł się w grupie europosłów nominowanych do nagrody w kategorii Rozwój regionalny. Tegoroczna nominacja podkreśla jego wieloletnie zaangażowanie w politykę regionalną, a także lata działalności na rzecz polityki miejskiej i pracę mającą na celu uznanie roli miast jako motorów rozwoju UE.

Zwycięzcę spośród nominowanych posłów wskazuje powołany w październiku 2016 r. specjalny zespół sędziowski, w skład którego wchodzi siedmioro ekspertów oraz liderów branży cieszących się międzynarodowym uznaniem. Ceremonię rozdania nagród zaplanowano na 22 marca br.

 

Źródło: EPP Group, PETematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl