Zdjęcie
27-01-2017

Jerzy Buzek ponownie Szefem Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego!

Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu z Województwa Śląskiego, został ponownie wybrany na 2,5 letnią kadencję  Przewodniczącym Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) w Parlamencie Europejskim.

25 stycznia br. europoseł Jerzy Buzek został ponownie Przewodniczącym jednej z największej komisji w Parlamencie Europejskim, a mianowicie Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE).

To w niej Posłowie pracują na rzecz nowoczesnego przemysłu, Unii Energetycznej i Unii Cyfrowej, dbają o dobre prawo dla małych i średnich firm, rozwijają politykę kosmiczną, wspierają europejskich naukowców i innowatorów. Cel Komisji to silna i konkurencyjna globalnie gospodarka, a to znaczy atrakcyjne i trwałe miejsca pracy oraz dobrobyt naszych obywateli.

- Te obszary są ze sobą ściśle połączone. Kluczowym pozostaje oczywiście bezpieczeństwo energetyczne i budowa wspólnego rynku energii. Drugi obszar, który może dać nam setki tysięcy nowych miejsc pracy, również w Polsce, to cyfryzacja i przemysł teleinformatyczny. Dzięki taniej energii i sprawnemu przesyłowi danych będziemy mogli rozwijać nowoczesny przemysł – mądra i przyjazna środowisku re-industrializacja to trzeci priorytet. To wszystko nie będzie oczywiście możliwe bez innowacji. Dlatego badania i nowe technologie to nasz czwarty cel – pokreślił Jerzy Buzek.

 

Źródło: PE, www.buzek.plTematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl