Zdjęcie
03-02-2017

Województwo Śląskie podczas tegorocznej edycji targów turystycznych !

W dniach 2 - 5 lutego 2017 roku w brukselskiej hali wystawowej Brussels Expo, jak co roku, odbywają się się targi turystyczne Salon des Vacances.

2 lutego 2017 roku odbyła się oficjalna inauguracja polskiego stoiska w ramach tegorocznej edycji targów. Polskie stoisko uroczyście otworzyli: Artur Orzechowski, Ambasador RP w Królestwie Belgii w towarzystwie Kamila Ochmańskiego, Radcy-Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli oraz  Dominiki Szulc, Dyrektor Biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli.

Podczas tegorocznych targów nie zabrakło przedstawicieli Domu Polski Południowej w Brukseli (DPP) wraz z reprezentantami 3 członkowskich regionów tj.: Województwa Małopolskiego, z udziałem Miasta Krakowa oraz innych partnerów; Województwa Opolskiego oraz Województwa Śląskiego, z udziałem Miasta Bielska-Białej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.  Stoisko DPP cieszy się sporym zainteresowaniem i jest chętnie odwiedzane przez uczestników targów. Uczestnicy targów są obdarowywani "domkami" DPP z cukierkami z trzech regionów.

Salon des Vacances to bardzo popularna impreza turystyczna w Belgii. Rok rocznie targi cieszą się dużym zainteresowaniem, corocznie odwiedzane jest niemalże przez około 100 000 osób.  Jak zapewniają organizatorzy, to właśnie podczas targów, odwiedzający je goście podejmują decyzję, gdzie wybiorą się na kolejne wakacje.

W tym roku organizatorzy zaproponowali dwa nowe tematy, którymi są "Citytrips", czyli destynacje na weekendowe wycieczki i "Miesiąc miodowy", który może zainteresować tych, którzy zamierzają niedługo powiedzieć wspólnie "tak".


Źródło: DPP, BRWŚ

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl