Zdjęcie
09-02-2017

Przekazanie Prezydencji w ramach Domu Polski Południowej w Brukseli

8 lutego 2017 r. w dawnej siedziby Ambasady RP w Królestwie Belgii odbyło się oficjalne przekazanie przewodnictwa Województwa Małopolskiego Województwu Opolskiemu w ramach Domu Polski Południowej w Brukseli.

Wydarzenie objęte zostało patronatem Artura Orzechowskiego, Ambasadora RP w Belgii. Przewodnictwo w ramach Domu Polski Południowej jest rotacyjne. W roku 2015 prezydencje sprawowało Województwo Śląskie, w ubiegłym Woj. Małopolskie, a w bieżącym roku stery przejęło Województwo Opolskie.

Uroczystość rozpoczęły przemowy przedstawicieli delegacji z Województwa Małopolskiego i Opolskiego, w których podsumowali oni minioną prezydencję i przedstawili plany na nadchodzący rok. Województwo Śląskie reprezentowali Kazimierz Karolczak, członek Zarządu Woj. Śląskiego oraz Grzegorz Wolnik, radny Sejmiku Woj. Śląskiego.

Po oficjalnym przekazaniu prezydencji gościom czas umilili artyści z Małopolski - Katarzyna Słota - Marciniec (mezzosopran), Dominik Tekielak (fagot) oraz Waldemar Król (pianino). Tematem przewodnim koncertu była polska historia muzyki rozrywkowej od poloneza Bogusławskiego do Lutosławskiego.

W uroczystości wzięli udział m.in. Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE; Posłowie do Parlamentu Europejskiego; członkowie polskiej delegacji do Komitetu Regionów; dyplomaci, pracownicy instytucji europejskich,  innych biur regionalnych oraz sympatycy Domu Polski Południowej w Brukseli.

 

 

 

Źródło: BRWŚ

 

 

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl