Zdjęcie
02-05-2017

Dzień Otwartych Drzwi (Open Doors Day) w Instytucjach Europejskich!

6 maja br. wszystkie instytucje europejskie w Brukseli będą otwarte dla zwiedzających.

Z okazji Dnia Europy instytucje UE organizują dni otwartych drzwi: 6 maja w Brukseli, 13 i 14 maja w Luksemburgu oraz 14 maja w Strasburgu w godzinach 10.00-18.00.

Lokalne przedstawicielstwa UE w Europie i na całym świecie organizują szereg wydarzeń, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o UE.

Już po raz trzeci Dom Polski Południowej w Brukseli (DPP) weźmie udział w ww. wydarzeniu. Promocyjne stoisko z trzech regionów wchodzących w skład DPP będzie można odwiedzić w siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli.

Motywem przewodnim tegorocznego stoiska DPP będą zamki z Województw Małopolskiego, Opolskiego oraz Śląskiego. Będzie to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy zarówno nt. walorów turystycznych, jak i bogactwa kulturowego regionów południa Polski.

Na ten dzień przez DPP zostały zaplanowane liczne atrakcje i konkursy z nagrodami, również dla najmłodszych. Jeśli chcecie Państwo sprawdzić swoją wiedzę w quizie nt. regionów DPP, zmierzyć się w układaniu puzzli przedstawiających zamki ze Śląska, Małopolski i Opolszczyzny serdecznie zapraszamy na nasze stoisko!

 

Źródło: KE, BRWŚ

 

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl