Zdjęcie
08-05-2017

Województwo Śląskie podczas Dnia Otwartych Drzwi w Instytucja Europejskich!

W sobotę 6 maja 2017 instytucje europejskie świętowały Dzień Europy. Lokalne przedstawicielstwa UE zorganizowały szereg wydarzeń, do których darmowy dostęp mieli wszyscy zainteresowani.

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego uczestniczyło w tegorocznych obchodach Dnia Drzwi Otwartych Instytucji UE pod szyldem Domu Polski Południowej w Brukseli.

W siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli odwiedzający mogli uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez trzy regiony: Województwo Śląskie, Opolskie i Małopolskie. Nie obyło się również bez nagród: małopolskie korale, śląskie organizery biurowe oraz parasolki, a także  opolskie torby, to tylko niektóre z nich.

W tym roku organizatorzy poprosili wystawców, aby zaprezentowali coś, co jest charakterystyczne dla ich miast lub regionów. My chcieliśmy pochwalić się naszymi zamkami. Ruiny Zamku w Ogrodzieńcu, Pszczynie, Zamek w Mosznej czy Zamek w Nidzicy to tylko niektóre z obiektów zabytkowych związanych z tematem, którymi możemy się poszczycić. Wśród proponowanych atrakcji zwiedzający mogli spróbować swoich sił w układaniu puzzli z zamkami, przetestować swoją wiedzę odnośnie naszych regionów w elektronicznym quizie, a dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowanki o tematyce... zamkowej!

Dzięki dobrym humorom i ciekawości odwiedzających atmosfera była przednia. Z przyjemnością słuchaliśmy wspomnień z pobytu w naszych regionach. Mamy nadzieję, że u tych, którzy jeszcze nie byli wznieciliśmy tą iskierkę ciekawości, chociażby, żeby pozwiedzać nasze regionalne zamki.

Wśród wszystkich zaprezentowanych regionów organizatorzy wyróżnili projekt Domu Polski Południowej w Brukseli jako jeden z trzech najatrakcyjniejszych.

 

Źródło: DPP, BRWŚ

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl